Królewska sypialnia

Wiele małych dziewczynek marzy o tym, by zostać księżniczką. Niektórym z nas zostaje to na dłużej i aranżując sypialnię, chciałby poczuć się w niej jak królowe. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudno osiągnąć. Są trzy podstawowe style, w których można urządzić sypialnię tak, by przypominała ona królewskie komnaty. Są to style: romantyczny, klasyczny i glamour. Poniżej przedstawiamy propozycje aranżacji sypialni zgodnie z założeniami tych stylów.

 

Styl romantyczny zyskuje sobie coraz większą popularność. To lekki i subtelny styl idealny do sypialni. Jest one pełen jasnych, pastelowych kolorów. Często pojawiają się w nim motywy kwiatowe. Meble drewniane, dekoracyjne. Znajdziemy tutaj lejące się tkaniny oraz lampy z abażurami. Marzycielski styl zdecydowanie pozwala się oderwać od rzeczywistości. W sypialni w tym stylu proponujemy duże łóżko z ozdobnymi ramami. Rzeźbione zagłówki będą jak najbardziej odpowiednie. Świetnie sprawdzą się tutaj białe meble. Pościel i narzuta także białym kolorze, natomiast dekoracyjne poduszki mają kwiatowe desenie. W roku pokoju stoi biała toaletka z wygodną, miękką pufą także o białe tapicerce. W oknach tiulowe zasłony w kremowym kolorze. Podłoga z jasnego drewna zasłana jest lekkim dywanem w jasnych barwach. Ściany w kremowym kolorze. Delikaty, ale ozdobny żyrandol oświetla całość pomieszczenia. W tej aranżacji próżno szukać szafy zastąpiła ją ozdobna, biała komoda.

 

Styl klasyczny odwołuje się do najlepszych wzorców minionych epoko. Meble drewniane choć proste w kształcie mają wyprofilowane nogi oraz dekoracyjne zdobienia. W sypialni w tym stylu można znaleźć łóżko z baldachimem w białym kolorze. Taki kolor ma też rama łóżka. Poście w kremowym kolorze. Ściany pomalowano na miętowo, od dołu zdobi je biała drewniana okładzina z ozdobnymi żłobieniami. W oknach wiszą udrapowane, kremowe zasłony. Obok łóżka ustawiono dwa miękki, obszerne fotele wyścielone zielonym aksamitem i niewielki, okrągły stoli kawowy. Na przeciwko łóżka znajduje się stylizowana toaletka z wygodnym taboretem. W nogach łóżka ustawiono szezlong także z zieloną tapicerką. Obszerna szafa w stylu klasycznym pomieści  całą garderobę.

 

Sypialnia w stylu glamour musi być szykowna i ekskluzywna. Pełna błyszczących elementów oraz kontrastów. W proponowanej przez nas wersji sypialnia jest połączeniem złotych, brązowych i kremowych barw. Sufit w białym kolorze, natomiast na podłodze miękka, kremowa wykładzina o długim włosiu. Ściany w kolorze brązowym na rogach ozdobione złotymi, metalicznymi okładzinami. W oknach wiszą także metaliczne, złote zasłony. Centralnym punktem jest obszerne łóżko z ogromnym wręcza zagłówkiem w kolorze kremowym. Oświetleniem sypialni jest ozdobny, kryształowy żyrandol. W rogu pokoju stoi duże lustro o złotej ramie. W jego przeciwległym kącie znajdą się dwa obszerne, kremowe, pikowane fotele. Szafa wnękowa ukryta za kotarą, identyczną jak w oknach. W tym pomieszczeniu obok fotel mamy duży kominek.

 

Królewska sypialnia? To nie infantylne marzenie małych dziewczynek, ale luksusowe aranżacje dla dojrzałych kobiet.