Piękna i jasna sypialnia

Sypialnia stanowi w każdym mieszkaniu pewną strefę intymną, do której raczej niechętnie zapraszamy gości. To miejsce, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć, przestrzeń, w której często przygotowujemy się do wyjścia i kompletujemy swoją garderobę. Jak ją urządzić, aby znalazło się w niej wszystko, co jest nam potrzebne? Wiele zależy od ilości miejsca, jakim dysponujemy, a także od naszych preferencji i potrzeb.

Urządzanie wnętrz- inspiracje, które pomogą nam poznać własne preferencje

Czasem po prostu nie wiemy do końca czego chcemy i jaki styl najbardziej nam odpowiada. Najlepiej jest więc zapoznać się z różnymi magazynami wnętrzarskimi, przejrzeć internet, a nawet popularne profile ze zdjęciami w mediach społecznościowych, aby przekonać się o tym, że można żyć modnie, z pomysłem, ale jednocześnie też funkcjonalnie i komfortowo. Możemy też już na starcie odwiedzić kilka sklepów, marketów i salonów meblowych, aby mniej więcej zorientować się, jaki asortyment jest dostępny od ręki. W takim przypadku najczęściej zaczyna się już krystalizować pomysł na to, jak urządzić sypialnię idealną. Alternatywą jest odwiedzenie stron projektantów np. https://www.dom-art.pl/portfolio/ i zaczerpnięcie pomysłów z tamtejszych stron.

Prosto, ale też przytulnie

To chyba jeden z najpopularniejszych nurtów, czyli pewne spolszczenie skandynawskiej stylistyki, gdzie minimalizm pod względem formy nie zawsze jest zachowany w stu procentach. To, co na pewno powinno stanowić dla nas inspirację to jasna kolorystyka wnętrz, w której zazwyczaj czujemy się dobrze, która nie jest męcząca i która zbyt szybko się nie nudzi. Wprost idealne jest połączenie jasnego koloru ścian z drewnianą podłogą, która sama w sobie jest przytulna i zapraszająca do wnętrza. W zależności od wielkości sypialni, możemy oszacować, na jakie łóżko będziemy mogli sobie pozwolić. Ważne, żeby było komfortowe, ale też nie wydawało się ani zbyt małe ani zbyt duże w stosunku do posiadanego metrażu. Oprócz łóżka, które niejako w każdej sypialni gra pierwsze skrzypce, na pewno przyda się garderoba w postaci wydzielonego pomieszczenia lub też dużej, obszernej szafy. Dobrze jest też w ramach sypialni zaprojektować sobie mały kącik z fotelem lub krzesłem, gdzie będzie można poczytać lub po prostu przysiąść i odpocząć.

Warto zadbać także o oświetlenie

Oprócz górnego źródła światła, bardzo dobrym pomysłem są oczywiście lampki nocne po obu stronach łóżka. Mogą to być zawieszone nisko lampy wiszące, kinkiety albo też- co najczęściej się spotyka- lampy stołowe umieszczone na bocznych szafkach nocnych. Nawet jeśli nie mamy w planach czytania po nocy, zapalone, boczne źródła światła pozwalają we wnętrzach tworzyć niesamowity klimat, który zachęca do wypoczynku i relaksu.

Niektóre panie dodatkowo decydują się na zaaranżowanie w sypialni niewielkiej toaletki, na przykład w formie konsoli z pufem oraz lustrem. Jeśli tylko pozwoli nam na to metraż, na pewno będzie to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Tym samym część kosmetyków, które zazwyczaj przechowuje się w łazience- można mieć również w sypialni, a tym samym ułatwić sobie codzienne przygotowywanie się do wyjścia.