Najlepsze ogrzewanie dla Twojego domu

Ogrzewanie na podczerwień jest bardzo nowoczesnym sposobem podnoszenia temperatury w budynkach. Jest to coś zupełnie nowego i odrębnego od dobrze nam znanego ogrzewania na prąd. W porównaniu do ogrzewania elektrycznego, ogrzewanie na podczerwień może być znacznie tańsze. W bardzo prosty sposób można też przetestować takie rozwiązanie kupując na próbę jeden panel grzewczy, którego producentem jest Termoplaza. Powinniśmy poświęcić jednak trochę czasu na to, aby odpowiednio oszacować, jaką moc powinien taki panel posiadać. Oblicza się ją biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, które chcemy ogrzewać, izolacyjność okien, a także stopień zaizolowania ścian.

 

Gdzie taki panel ustawić, aby był jak najbardziej efektywny?

 

Panele muszą się znajdować we wszystkich pomieszczeniach, w których będziemy chcieli podnosić temperaturę. Jeden panel powinien odpowiadać jednemu pomieszczeniu, tym bardziej, że trzeba go podłączyć do gniazdka prądowego. Panele posiadają specjalne stojaki, które sprawiają, że pełnią one funkcję grzejników wolnostojących- można je tak naprawdę ustawić wszędzie, w zależności od naszych upodobań i ustawności wnętrza. Trzeba jednak pamiętać o tym, że każdy typ ogrzewania najlepiej sprawdza się, jeśli grzejnik zostanie umieszczony w miejscu, w którym mamy do czynienia z największymi stratami ciepła. W każdym domu takim miejscem jest przestrzeń pod oknem. Tym samym można zmniejszać ewentualne straty cieplne.

 

Instalacja paneli sprowadza się do umieszczenia ich we właściwym miejscu, podłączenia do kontaktu i uruchomienia. Jeśli zdecydujemy się na panele, które posiadają dodatkowo termostat, pracę takiego panelu będzie można zaprogramować według własnych potrzeb. Można ustalić, żeby najbardziej pożądaną temperaturą w pomieszczeniu była wartość 21 stopni. W takim przypadku, urządzenie będzie samo uruchamiało się w momencie, kiedy temperatura spadnie poniżej porządnej. Automatycznie, jeśli temperatura będzie odpowiednia- grzejnik nie będzie pracował, jeśli nie ma takiej potrzeby i sam się wyłączy. Pozwala to uczynić ten rodzaj ogrzewania jeszcze bardziej energooszczędnym.