Dlaczego warto zdecydować się na inwestycję w dom szkieletowy?

Każdy, kto myśli o budowie własnego domu i zdążył się już chociaż trochę zorientować w temacie wie, jak kosztowna jest to inwestycja. Najczęściej również łączy się z wysokim kredytem na kilkadziesiąt lat, którego comiesięczna rata będzie bardzo niekorzystnie wpływała na rodzinny budżet. Na szczęście obecnie na rynku dostępne są rozwiązania, które gwarantują obniżenie tych kosztów, bez straty jakości domu czy komfortu mieszkania w nim. Mowa oczywiście o innowacyjnym rozwiązaniu, którym jest dom szkieletowy – nie bez powodu cieszy się on w Polsce rosnącą popularnością. Zapewnia dużą możliwość personalizacji projektu, a wykorzystanie nowoczesnych technologii znacznie obniża koszty inwestycji. Warto także wiedzieć, że nie jest tym samym, co klasyczny dom z drewna, choć mają one ze sobą wiele wspólnego. Dlatego warto więc zainwestować w dom szkieletowy? Jak ma się do niego dom kanadyjski?

Czym tak naprawdę jest dom szkieletowy i dom z drewna?

Na samym początku warto rozróżnić dom szkieletowy od innych rozwiązań. Zatem określenie dom szkieletowy odnosi się do technologii budowy nieruchomości – podstawą konstrukcji w tym przypadku jest drewniany szkielet, który wykonuje się ze specjalnego i wcześniej odpowiednio przygotowanego gatunku drewna. W tym kontekście śmiało można zdecydować się na stwierdzenie, że dom szkieletowy to tak naprawdę dom z drewna. Warto jednak wiedzieć, że może on zostać wykończony na dwa różne sposoby. W pierwszym przypadku można użyć drewnianych elementów do wykończenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych, a także elewacji, w związku z czym powstanie nam klasyczny dom kanadyjski. Jest to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie ze względu na naturalny, stylowy i szlachetny charakter drewna. Natomiast w drugiej opcji do wykończenia budynku można wykorzystać elementy betonowe i tynkowane w takie sposób, że zarówno na zewnątrz, jak i w środku niczym nie będzie różnił się od tradycyjnych budynków, nie będzie też przypominał innego wcześniej wspomnianego rozwiązania, jakim jest dom kanadyjski.

Dlaczego warto zdecydować się na dom szkieletowy?

Warto wiedzieć, że dom szkieletowy wiąże się ze znacznie niższymi kosztami budowy – oszczędzimy nie tylko na drogim betonie i innych elementach potrzebnych do budowy klasycznej nieruchomości, ale także na kosztach zatrudnienia całej ekipy i innych specjalistów. Dom szkieletowy, podobnie zresztą jak dom z drewna, buduje się dużo krócej i można to robić nawet jesienią i zimą. Dokładne informacje na temat czasu, kosztów i technologii budowy domu szkieletowego i domu kanadyjskiego można znaleźć na stronie www.drewdom.com – jest to bardzo profesjonalna firma, która przez ponad 20 lat swojej działalności wybudowała już w Polsce niejeden dom szkieletowy i klasyczny dom z drewna. Na stronie www.drewdom.com znajdziemy również przykładowe kosztorysy i wykonane dotychczas projekty, co pozwoli nam się lepiej zorientować w temacie i w efekcie bardziej świadomie podjąć ewentualną decyzję inwestycyjną.