Dlaczego warto postawić na kabinę prysznicową?

Dylemat związany z tym, czy zdecydować się na wannę czy też na prysznic, zazwyczaj dotyczy każdego, kto właśnie jest na etapie projektowania własnej łazienki. Z jednej strony trzeba wziąć pod uwagę posiadany metraż, ustawność wnętrza i rozłożenie poszczególnych elementów wyposażenia. Z drugiej strony istotne są też nasze preferencje. Czasem od razu wiemy, że w naszym przypadku najlepiej sprawdzi się prysznic i do takiego rozwiązania jesteśmy przyzwyczajeni. W dużych łazienkach i pokojach kąpielowych nie musimy wybierać- możemy z powodzeniem zainstalować zarówno wannę jak i kabinę prysznicową.

 

Rozwiązanie wprost idealne do małych łazienek?

 

Novellini to producent kabin prysznicowych oraz wanien, które dodatkowo są wzbogacone o hydromasaż. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma znaczenia, na co się zdecydujemy- i tak zapewnimy sobie komfort i wysoki standard. Warto jednak zauważyć, że prysznic jest znacznie bardziej praktyczny w przypadku łazienek o mniejszym metrażu. Dlatego też w łazienkach, które nie są zbyt duże, wybiera się to rozwiązanie, a zaoszczędzoną przestrzeń można przeznaczyć na dodatkowe miejsce do przechowywania, albo też po to, aby móc w wygodny sposób zmieścić w łazience także pralkę. Prysznic jest też rozwiązaniem tańszym w eksploatacji, gdyż każdorazowa kąpiel w wannie zazwyczaj oznacza znacznie większe zużycie wody bieżącej.

 

Nowoczesna kabina dostosowana do potrzeb

 

Jej styl i charakter powinien być dopasowany do innych elementów wyposażenia i wykończenia łazienki. Możemy zdecydować się na rozwiązanie z brodzikiem lub bez, do określenia pozostaje także wybarwienie szyb. Przede wszystkim producent kabin Novellini daje nam możliwość wybierania z szyb o gładkiej strukturze, które są nowoczesne i praktyczne. Mogą być przezroczyste, lekko grafitowe, niebieskie, ale i brązowe- wszystko zależy od naszych upodobań. Producent kabin Novellini posiada szeroką gamę rozmiarów tak, aby można było odpowiednio dopasować produkt do posiadanej przez nas przestrzeni.