Pręty stalowe ze stali ciągnionej

W asortymencie sklepu internetowego dostępnego na stronie dumat.pl/wyroby-stalowe znajdują się m.in. pręty stalowe, wykonane ze stali ciągnionej, żebrowanej lub walcowanej. Firma oferuje wyroby stalowe o różnych długościach, do standardowych wymiarów należą 50 cm, 100 cm, 150 cm, 200 cm, a także 300 cm. Dodatkowo Dumat zapewnia możliwość, aby druty stalowe, były dostosowane do oczekiwań i wymagań klientów poprzez wykonywanie cięć, z zachowaniem minimalnej długości 20 cm i maksymalnej 300 cm. Pręty zakupić można w określonych przekrojach:

– okrągłe

– kwadratowe

– żebrowane

Istnieje także możliwość odbioru zakupionych przedmiotów, które posiadają znacznie większe wymiary, pod warunkiem zapewnienia własnego transportu (zazwyczaj tego typu pręty żebrowane stosowane są do zbrojenia dużych budynków).

Druty stalowe, profile i pręty metalowe, to materiały, z których z reguły korzysta się na różnych etapach budowy. Ich cechy wraz z zastosowaniem uzależnione są od materiału, jego grubości, sposobu wykonania, a także ich przekroju. Poniżej znaleźć można kilka wskazówek, związanych z tym, do czego mogą się przydać oraz na co warto zwrócić szczególną uwagę, podczas ich wyboru.

Profile metalowe wykorzystywane są niemal na każdej budowie. Służą głównie do tworzenia szkieletów bram wjazdowych, słupków ogrodzeniowych, a także różnego rodzaju przęseł, balustrad, ścianek działowych, prowadnic itd. Siatki i pręty metalowe, również często stosowane są do wykonywania zbrojeń metalowych i różnego rodzaju wylewek.

Profile stalowe – charakterystyka

Cechami charakterystycznymi, które wyróżniają profile stalowe, są przede wszystkim ich elementy konstrukcyjne, dzięki czemu mogą one przyjmować znaczne długości i w związku z tym posiadają dużą wytrzymałość. Wykonywane w ich wyniku konstrukcje są w stanie przenosić znaczne obciążenia bez konieczności utraty nośności. W Dumat dostępne są również uniwersalne profile, wykonane przy pomocy ocynkowanej blachy stalowej. Najczęściej wykorzystuje się je do wzmacniania różnego rodzaju wnęk, naroży, a także uskoków w przypadku lekkiej zabudowy. Wyróżnia je wysoka wytrzymałość, trwałość, a także sztywność i szereg zastosowań, które uzależnione są głównie od jego kształtu, przekroju poprzecznego, wymiarów, a także samego sposobu wykonania oraz wykończenia.

Profile stalowe są bardzo wytrzymałe, przez co cała wykonana z ich pomocą konstrukcja również wyróżnia się wysoką sztywnością, a także może być narażona na bardzo duże obciążenia. Profile służą głównie, jak wzmocnienia narożników zewnętrznych i wewnętrznych w przypadku wykonywania lekkiej zabudowy. Używanie kształtowników wykonanych ze stali, wpływa na zmniejszenie stopnia skomplikowania prac konstrukcyjnych, a samo połączenie odpowiednio przyciętych elementów, nie powinno sprawiać większych trudności. Kształtowniki stalowe łączone są za pomocą blach węzłowych, płaskowników, różnego rodzaju kątowników oraz śrub, które umieszczane są w specjalnie przygotowywanych otworach lub w wyniku spawania.