Nowoczesna sofa z funkcją spania wygodna jak łóżko. Czy to w ogóle możliwe? Sprawdzamy!

Jeśli mamy niewielkie mieszkanie, a każdy jego centymetr do zagospodarowania jest na wagę złota, to bez wątpienia problem z łóżkiem nie jest nam obcy. W końcu jest to mebel, który zajmuje naprawdę sporo miejsca. Z jednej strony chcemy aby ubyło go jak najmniej, a z drugiej zależy nam na wygodzie. Dlatego też szukamy rozwiązań, które spełnią oba te warunki. Zapewnić nam to może odpowiednio dobrana nowoczesna sofa z funkcją spania. Jednak nie każda zapewni nam wygodę na miarę najlepszych łóżek. Jak to osiągnąć? O tym w dzisiejszym artykule.

 

Najważniejsza kwestia – rozkładanie

Nie jest trudno znaleźć kanapę, którą można przeobrazić w miejsce do codziennego snu. Ale kwestia wygody w momencie, gdy kanapa staje się łóżkiem, to już całkiem inna bajka. Dlatego, jeśli zależy nam na zdrowym i regenerującym śnie, powinniśmy zwrócić uwagę na parę kwestii. Przede wszystkim – sofy różnią się od siebie mechanizmem rozkładania. Jeśli więc celujemy w zakup wygodnej i nowoczesnej sofy z funkcją spania, to sprawdźmy w pierwszej kolejności ten element. Oczywiste jest, że na powierzchni równej będzie spało nam się lepiej, niż na tej z wgłębieniami. Dobry materac na porządnym łóżku jest gładki i nie posiada żadnych dziur. Tak też powinno być po rozłożeniu wygodnej sofy do spania.

 

Mechanizm idealny

Brak większych nierówności zapewnić nam może bez wątpienia system DL. Ten polega na wysunięciu miejsca przeznaczonego do siedzenia, a następnie położenia oparcia. Stworzymy dzięki temu przestrzeń do spania, która pozbawiona jest wielu niepotrzebnych wgłębień. Jedyne łączenie pojawi się na środku i zazwyczaj nie jest ono w większym stopniu wyczuwalne. Jeśli jednak zależy nam na naprawdę równej powierzchni, to dobrym wyborem będzie nowoczesna sofa z włoskim systemem rozkładania. Pozwala ona na rozłożenie materaca, który ukryty jest w środku kanapy. NA tego typu powierzchni możemy naprawdę poczuć się jak na prawdziwym łóżku.

 

My polecamy sprawdzić przed zakupem, jeśli tylko mamy taką możliwość, wygodę sofy po jej rozłożeniu. Taka czynność pozwoli nam również zapoznać się z mechaniką rozkładania kanapy. Dzięki temu ocenimy, czy jest ona dla nas wygodna, czy nie. Nie chcemy chyba męczyć się z trudnym i ciężkim rozkładaniem sofy każdego wieczoru?

 

Odpowiednia wielkość

Równomierna powierzchnia spania jest bardzo istotna. Jednak oprócz tego, powinniśmy zwrócić uwagę również na jej wielkość. Zdarza się, że sofy po rozłożeniu osiągają naprawdę niewielkie rozmiary. Jeśli śpicie we dwójkę, to nie ma mowy, aby sen był tak komfortowy, jak w przypadku porządnego łóżka. Co więc należy zrobić? Przede wszystkim sprawdzić powierzchnię spania przed zakupem. Przyjęło się, że wygodna, nowoczesna sofa powinna posiadać szerokość 140 cm po rozłożeniu. Jest to idealny wymiar dla dwóch osób.. Długość również jest ważna. Nikt nie chce, aby jego stopy wystawały poza krawędź łóżka. Osoby o raczej przeciętnym wzroście nie muszą się o nic martwić. Natomiast jeśli mierzysz od 190 cm w górę, to powinieneś zwrócić uwagę, czy aby na pewno długość kanapy po rozłożeniu Ci odpowiada.